ŞUAN MOBİL GÖRÜNÜMDESİNİZ! - MASAÜSTÜ GÖRÜNÜME GEÇMEK İÇİN TIKLAYIN
Kaydı Düzenle

2018-10-21T09:30:00+03:00
180.00 ₺ - SATIN AL
Soru & Yorum
Takvime Ekle
Hata Bildir
İzmir Gastrofest
21 Ekim 2018, Pazar, 09:30
Tarihi Alsancak Tren Garı

Biletler
Genel Giriş - 180.00 TL

İzmir’in ilk gastronomi festivali 21 Ekim’de Alsancak Garı'nda...

Yerli, yabancı ünlü şefler, yemek yazarları, İzmir’de buluşuyor.
İzmir’de ilk kez bir uluslararası gastronomi festivali düzenleniyorİzmir’de bir ilk…

BOYOZ, kumru, kuzu etli şevketi bostan, şambali kendine özgü lezzetlere sahip olan İzmir’de nihayet güçlü ve çok kültürlü yapısını yansıtacak bir “gastronomi” festivali düzenleniyor.

21 Ekim tarihinde, tarihi tren garında yapılacak olan “İzmir Gastrofest” yerli ve yabancı ünlü şefleri buluştururken, farklı panellerde gündemin en sıcak konusu olan “Göç” temasını işleyecek.
Metro’nun ana sponsorluğunda, Öztiryakiler, Birlikte Güzeliz, Çimstone, Pınar, Şölen Çikolata, Şekerbank gibi kurumların desteklediği “İzmir Gastrofest”e yurt içinde ve dışından ünlü şefler, yemek yazarları, akademisyenler katılıyor. Yunanistan’in “mutfak kraliçesi” ve en tanınmış şeflerinden Argiro Barbarigou da konuklar arasında.  Festival ziyaretçileri Mürver, Nicole, Neolokal, Toi, Ent, Cantinary, Balmumu, Seçkin Et, Pizza Locale ve Murano’s gibi İstanbul ve İzmir’in ünlü lokantalarının lezzetlerini tadabilecekler.
Güne boyoz, söğüş, kumru, gevrek gibi lezzetlerle başlayacak ziyaretçiler “Göç İle Şekillenen İzmir Mutfağı” panelinde Müge Akgün moderatörlüğünde; Ahmet Örs, Nedim Atilla, Vedat Başaran, Haluk Özyavuz, Ahmet Güzelyağdöken gibi konunun uzmanlarını dinleme fırsatı bulacak.

İzmirli şarap üreticileri Can Ortabaş (Urla Şarapçılık), Reha Öğünlü (Urlice) Enis Güner (Sevilen), Ali Boz (Lucien Arkas Şarapları) ve Vedat Başaran bölgenin şaraplarını Bülent Akgerman moderatörlüğünde konuşacaklar. İzmir Gastrofest’in konukları ve konuşmacıları arasında Parabere Form’un kurucusu, gastronomi dünyasının en etkili kadınlarından, yeme-içme yazarı Maria Canabal, yemek sosyolojisi konusunda uzman Profesör Dr. Zafer Yenal, Saffet Emre Tonguç, Mehmet Yalçın, Lisa Donoghue gibi isimler var.
Maksut Akşar, Aylin Yazıcıoğlu, Şemsa Denizel, Yılmaz Öztürk, Osman Sezener, Murat Bozok, Jale Balcı, İsrailli şef Moshe Basson ve “mutfakta yepyeni, orijinal bir ses, bir hikâye anlatıcısı” diye tarif edilen, “Mamuşka” kitabının yazarı Ukrayna asıllı Olia Hercules gibi ünlü isimlerle “workshop”lar lezzet avcıları için kaçırılmayacak fırsatlar.
Deniz Alphan’ın ses getiren belgeseli “Kaybolan Bir Dil, Kaybolan bir Mutfak” ile Luis Gonzales tarafından yönetilen ve Dünya’nın en iyi restoranlarından sayılan El Celler De Can Roca’nın sahibi Roca Kardeşlerin Türk Mutfağını keşif hikayesi olan Turkish Way filmleri de İzmir Gastrofest kapsamında gösterilecek.

Yemek tadımlarının yanı sıra, peynir, şarap tadımlarının yapılacağı, Almanya’nın önde gelen peynir uzmanlarından Ursula Heinzelmann’ın İzmir bölgesi şaraplarını ve peynirlerini eşleştireceği İzmir Gastrofestin bir diğer sürprizi de Amerikalı ünlü saksafon efsanesi Ricky Ford. Amerikalı efsanevi saksafoncu Ricky Ford, Ali Perret , Can Kozlu  İmer Demirer, Matt Hall birlikte sahne alacak. Hiç kuşku yok, utulmayacak bir caz konserine imza atacaklar.

Ford, gastronomi festivalinde mutfağa girip annesinin “Fish Cake”ini de yapması ihtimal dahilinde! Festival Birlikte Güzeliz’in sürpriz sanatçısı ile düzenleyeceği After Party si ile sona erecek…

Yorum

Ad

false
ltr
item
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası: İzmir Gastrofest // 21 Ekim 2018 // Alsancak Tren Garı
İzmir Gastrofest // 21 Ekim 2018 // Alsancak Tren Garı
İzmir Gastrofest 21 Ekim 2018, Pazar, 09:30 Tarihi Alsancak Tren Garı Biletler Genel Giriş - 180.00 TL İzmir’in ilk gastronomi festivali 21 Ekim’de Alsancak Garı'nda...
https://2.bp.blogspot.com/-6BjU5kaHCh8/W5-1q6zAXZI/AAAAAAAAOmk/m8sab8iJTpQP395bNyQ6_Ax3FNF4xm2BwCLcBGAs/s200/gastro.png
https://2.bp.blogspot.com/-6BjU5kaHCh8/W5-1q6zAXZI/AAAAAAAAOmk/m8sab8iJTpQP395bNyQ6_Ax3FNF4xm2BwCLcBGAs/s72-c/gastro.png
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası
https://www.izmirmag.net/2018/09/izmir-gastrofest-21-ekim-2018-alsancak.html?m=0
https://www.izmirmag.net/?m=0
https://www.izmirmag.net/
https://www.izmirmag.net/2018/09/izmir-gastrofest-21-ekim-2018-alsancak.html
true
152627421149418996
UTF-8