izmirmag | izmir'e renkli bir bakış


Buca Belediyesi 50 bin Nutuk’u ücretsiz olarak Bucalılara dağıtacak. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, bu anlamlı hediyenin dağıtımını 10 Şubat Cuma günü saat 17.00’de Belediye Binası önünde, ünlü gazeteci ve televizyoncu İsmail Küçükkaya’nın da katılacağı törenle başlatacak.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 15 Ekim 1927 tarihinde Cumhuriyet Halk Fırkası’nın 2. Kurultayı’nda okumaya başlayıp, 6 günde okuduğu ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş tarihinin belgesi niteliğindeki Nutuk’tan 50 bin adet dağıtılacak. Böylesine değerli bir eserin yeni nesillerle buluşturulması kadar şimdi neslin de yeniden hatırlaması gerekliliğine vurgu yapan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, Anadolu insanının tutsaklığının zincirlerini kırarak verdiği bağımsızlık mücadelesini, bu büyük mücadelenin hangi koşullar altında verildiğini anlatan bu önemli eseri hepimizin tekrar tekrar okuması gerektiğine inanıyoruz.Hep söylediğimiz gibi okumak bize iyi gelecek. Çünkü okudukça unutmayacağız; ne geçmişimizi ne de geleceğimizi” dedi.

Buca Belediyesi tarafından bastırılan 50 bin Nutuk’un dağıtımına Belediye Hizmet binasının yanı sıra ilerleyen günlerde kent içindeki farklı noktalarda da devam edilecek.


YORUMLAR

Ad

false
ltr
item
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası: Buca Belediyesi 50 Bin Nutuk Dağıtacak
Buca Belediyesi 50 Bin Nutuk Dağıtacak
Buca’da Ulu Önder Atatürk’ün tarihe ışık tutan ölümsüz eseri Nutuk, ünlü televizyon sunucusu İsmail Küçükkaya’nın katılacağı törenle 50 bin kişiye dağıtılacak.
https://4.bp.blogspot.com/-XIo_5T-s9vQ/WJnKsi0Lx-I/AAAAAAAAIes/rKj2tdFxRkwMVrB8ltmnH_ybqwf7_MyZgCLcB/s770/Buca-nutuk-2.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-XIo_5T-s9vQ/WJnKsi0Lx-I/AAAAAAAAIes/rKj2tdFxRkwMVrB8ltmnH_ybqwf7_MyZgCLcB/s72-c/Buca-nutuk-2.jpg
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası
https://www.izmirmag.net/2017/02/buca-belediyesi-50-bin-nutuk-dagtacak.html
https://www.izmirmag.net/
https://www.izmirmag.net/
https://www.izmirmag.net/2017/02/buca-belediyesi-50-bin-nutuk-dagtacak.html
true
152627421149418996
UTF-8