izmirmag | izmir'e renkli bir bakış

Düzenlediği birbirinden farklı festivallerle kent yaşamına yeni renkler katan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu kez Boyoz Festivali’ne ev sahipliği yapacak.


3 Kasım’daki sergi ve panelle start alacak festivalin heyecanı, 5 Kasım Pazar günü Gündoğdu Meydanı’ndaki şenlikle doruğa çıkacak. Boyoz yeme yarışmasının da yapılacağı etkinlikte Büyükşehir Belediyesi onbinlerce boyoz, yumurta, peynir ve çay ikramında bulunacak.

İlgili Bağlantı:
► 3. Boyoz Festivali // 5 Kasım 2017 // Gündoğdu Meydanı


İzmir kahvaltılarının vazgeçilmezi ‘boyoz’, tadına doyulamayacak bir festivalle damakta yine iz bırakacak. 3–5 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 3. İzmir Boyoz Festivali, İzmirlileri Gündoğdu Meydanı’nda buluşturacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi ana sponsorluğunda, Radyo Romantik Türk projesi ve organizasyonu; İzmir Ticaret Odası (İTO) ve İzmir Ekonomi Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen Festival, 3 Kasım Cuma günü İzmir Ticaret Odası’nda hazırlanan ‘Hayatın İçinde Boyoz’ fotoğraf sergisinin açılışı ile başlayacak. 10 Kasım’a kadar açık olacak sergiyi fotoğraf tutkunları İTO Sergi Salonu’nda ziyaret edebilecek. 09.15’teki sergi açılışının ardından, moderatörlüğünü Ahmet Güzelyağdöken’in üstlendiği panelde  “Ev boyozu ile çarşı boyozu arasındaki benzerlikler ve farklılıklar” ile “İzmir’in sokak lezzetleri arasında boyozun yeri” tartışılacak.

Ücretsiz boyoz, yumurta, peynir ve çay
5 Kasım Pazar günü ise boyozseverler, saat 11.00’den itibaren Gündoğdu Meydanı’nda buluşacak. Onbinlerce boyoz, yumurta, peynir ve çay ikramının ücretsiz olarak sunulacağı festivalde, saat 15.00’da “Boyoz Yeme Yarışması” gerçekleştirilecek. Kadın ve erkek olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenecek yarışmada birincilere sürpriz ödüller verilecek. Radyo Romantik Türk DJ müzik performansı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Pop Orkestrası konseri ile İzmirliler, hem tadını hem de eğlencesini unutamayacağı bir şenlik yaşayacak.

YORUMLAR

Ad

false
ltr
item
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası: Hafta Sonu İçin Güzel Bir Öneri: İzmir Boyoz Festivali
Hafta Sonu İçin Güzel Bir Öneri: İzmir Boyoz Festivali
Düzenlediği birbirinden farklı festivallerle kent yaşamına yeni renkler katan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu kez Boyoz Festivali’ne ev sahipliği yapacak.
https://2.bp.blogspot.com/-195xkR3IUa8/WfsPMtzfL-I/AAAAAAAALKI/VtUi6OKKmV0ZbW58MlBrkfr2JNjyEIkgACLcBGAs/s770/s229229.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-195xkR3IUa8/WfsPMtzfL-I/AAAAAAAALKI/VtUi6OKKmV0ZbW58MlBrkfr2JNjyEIkgACLcBGAs/s72-c/s229229.jpg
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası
http://www.izmirmag.net/2017/11/hafta-sonu-icin-guzel-bir-oneri-izmir.html
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/2017/11/hafta-sonu-icin-guzel-bir-oneri-izmir.html
true
152627421149418996
UTF-8