izmirmag | izmir'e renkli bir bakış

İzmir'de yaşayan Savaş İyigün, her gün düzenli olarak Basmane Tren Garı'na gelerek, zorlu kış şartlarında hayatta kalma mücadelesi veren güvercinleri besliyor.


İzmir'de kent meydanlarını ve tren garlarını mesken tutan güvercinler, zorlu kış şartlarında zaman zaman yiyecek bulmakta zorlanıyor. Yazın yem satanlardan buğday alanların beslediği kuşların kışın ise tek umudu hayvanseverler.


Bunun en güzel örneklerinden biri tarihi Basmane Tren Garı'nda yaşanıyor. Emekli işçi 78 yaşındaki Savaş İyigün, her gün düzenli olarak Basmane Tren Garı'na gelerek, buradaki yüzlerce güvercinin karnını doyuruyor.


İyigün hayvanlara yardım etmenin bir insanlık görevi olduğunu belirterek, "Adeta her gün yolumu gözlüyorlar. Gar kapısından girer girmez etarafımda uçuşuyorlar. Yağmur, soğuk demeden gelip yemlerini veriyorum. Onlara yardım etmekten büyük bir mutluluk duyuyorum" dedi.

YORUMLAR

Ad

19mayıs3rdc6:45 KKAASSMAKMAVMaykbarbcfBios Barbir zamanlar izmirblogBornova Açıkhava TiyatrosucafeclubContainer HallÇeşme Açık Hava Yaz KonserleriÇeşme Açıkhava TiyatrosuÇeşme KöyÇocukdeeditoryalEge Perla AVMeğitimetkinlikfestivalfırsatfotogalerifuarfuar konserlerifuar tiyatroGaziemir Atatürk Kültür MerkezigcsgösteriGüzelbahçe Kültür MerkezihaberHayal Kahvesi Çeşme MarinaHayal Kahvesi İzmirHikmet Şimşek Sanat Merkeziimza günüindirimliiptalİsmet İnönü Sanat Merkeziİz Performanceİzmir Arenaİzmir SanatJolly Joker AlaçatıKafe Pi Beach ClubKarşı Sanat MerkezikeşfetkonserKuşadası AVM AmfitiyatroKültürpark Açıkhava TiyatrosulistelokantamMavibahçe AVMmekanlarmüzemüzikNarlıdere AKMobkOoze VenueöpanelpartiPoint Bornova AVMRec PerformansrestoranSabancı Kültür MerkeziseminersergisgsinemaSoldOut Performance HallsöyleşisporSuat Taşer TiyatrosuTarihi Havagazı FabrikasıTatil-TurTepekule Kültür ve Kongre MerkezitiyatroücretsizvideoVolume AlsancakyYemekYılbaşı
false
ltr
item
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası: Her Gün Düzenli Olarak Güvercinleri Besleyen Güzel Adam
Her Gün Düzenli Olarak Güvercinleri Besleyen Güzel Adam
İzmir'de yaşayan Savaş İyigün, her gün düzenli olarak Basmane Tren Garı'na gelerek, zorlu kış şartlarında hayatta kalma mücadelesi veren güvercinleri besliyor.
https://3.bp.blogspot.com/-sJyUPtm2GUo/WF5p41ZBBcI/AAAAAAAAHt0/CnykycZ6wrMsR_UP8vAxG9s9kVPq7WPCwCLcB/s770/gdfzf.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-sJyUPtm2GUo/WF5p41ZBBcI/AAAAAAAAHt0/CnykycZ6wrMsR_UP8vAxG9s9kVPq7WPCwCLcB/s72-c/gdfzf.jpg
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası
http://www.izmirmag.net/2016/12/her-gun-duzenli-olarak-guvercinleri.html
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/2016/12/her-gun-duzenli-olarak-guvercinleri.html
true
152627421149418996
UTF-8