izmirmag | izmir'e renkli bir bakış
İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM), dünyaca ünlü piyanist-besteci Fazıl Say’ın melodileriyle yankılandı. 17 Aralık’ta Almanya'da klasik müziğin Oscarı olarak adlandırılan “Beethovenpreis” ödülünü almaya hazırlanan Say’ın konseri, her zamanki gibi İzmirli sanatseverlerden yine çok büyük bir ilgi gördü.

Başkan’dan anlamlı mesaj
Konser öncesinde elindeki palayla salona girmeye çalışan bir saldırgan, güvenlik görevlilerince yakalanarak polise teslim edildi. Konser izleyicileri arasında yer alan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Bu bir eğlence değil! Dünyanın yakından tanıdığı bir sanatçımızın aylar öncesinden planlanmış klasik müzik etkinliği.. Saldırı girişimini şiddetle kınıyorum. Türkiye, sanata ve sanatçıya verdiği değer, gösterdiği saygıyla ilerleyecektir” diye konuştu. Fazıl Say'ın önümüzdeki günlerde “Klasik Müziğin Oscarı”nı alarak ülkemizi bir kez daha onurlandıracağını da hatırlatan Başkan Kocaoğlu, “İzmir’in hoşgörü iklimine yakışmayan saldırı girişiminin bir daha yaşanmaması en büyük dileğimizdir” dedi.

YORUMLAR

Ad

false
ltr
item
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası: Fazıl Say'dan Muhteşem Konser
Fazıl Say'dan Muhteşem Konser
İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM), dünyaca ünlü piyanist-besteci Fazıl Say’ın melodileriyle yankılandı.
https://1.bp.blogspot.com/-O7OcKGhq0FQ/WFFEX8pePFI/AAAAAAAAHi8/W5jlwXR9jvQ-v9VYxOeeMV_yPK2keOdqwCLcB/s770/drgfd.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-O7OcKGhq0FQ/WFFEX8pePFI/AAAAAAAAHi8/W5jlwXR9jvQ-v9VYxOeeMV_yPK2keOdqwCLcB/s72-c/drgfd.jpg
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası
http://www.izmirmag.net/2016/12/fazl-saydan-muhtesem-konser.html
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/2016/12/fazl-saydan-muhtesem-konser.html
true
152627421149418996
UTF-8