izmirmag | izmir'e renkli bir bakış


Konak Belediyesi’nin Karataş’ta hizmete açacağı Dario Moreno Sanat Merkezi’nde hazırlıklar tamamlandı. Birkaç ay öncesine kadar harabe görünümündeki üç katlı bina yapılan kurul onaylı tadilat çalışmasıyla bambaşka bir görünüme kavuştu. Tarihi Asansör’e komşu da olan merkez, hizmete girdiğinde bölgeye yeni bir soluk getirecek.

Tadilat çalışmaları sona eren ve tabelası asılan merkezde açılış öncesi son hazırlıkları inceleyen Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, yeni görünümüyle büyük beğeni kazanan binada Karataş Semti’nin adına ve geleneğini uygun işler yapılacağını söyledi. Tarihi Asansör’e komşu olan merkezin İzmir’in önemli değerlerinden Dario Moreno adını taşıyacağını belirten Pekdaş, “Karataş, İzmir’in en önemli yerlerinden birisi. Karataş 1900’lerin başından itibaren çok kültürlü yaşamın var olduğu bir mahalledir. Burası geçmişten günümüze hem düşün hem sanat alanında pek çok önemli değerler çıkarmıştır. Bu değerlerin farkına varılması ve İzmir kimliğinde var olan bu değerlerin İzmir’de yaşayan çocuklara, gençlere rehber olması, onlar tarafından özümsenmesi bizim en büyük isteğimiz. Bu nedenle Karataş’ta bir sanat merkezinin var olması bizleri son derece mutlu ediyor ve gururlandırıyor” dedi.

Kısa süre sonra hizmete girecek olan sanat merkezinin hem semt sakinlerinde hem de çevredeki esnafta büyük bir sevinç yarattığını dile getiren Başkan Pekdaş sözlerine şöyle devam etti: “Amacımız bu sokağın konseptine, ruhuna uygun bir sanat merkezi yaratmaktı. Bu merkezde çocukların, gençlerin sanatla yetişmesini sağlamayı hedefliyoruz. Önümüzdeki günlerde İzmirli hemşehrilerimizle birlikte bu merkezimizi coşkulu, neşeli, umutlu bir törenle hizmete açacağız.”


YORUMLAR

Ad

19mayıs3rdc6:45 KKAASSMAKMAVMbarbcfBios Barbir zamanlar izmirblogBornova Açıkhava TiyatrosucafeclubContainer HallÇeşme Açık Hava Yaz KonserleriÇeşme Açıkhava TiyatrosuÇeşme KöyÇocukdeeditoryalEge Perla AVMeğitimetkinlikfestivalfırsatfotogalerifuarfuar konserlerifuar tiyatroGaziemir Atatürk Kültür MerkezigcsgösteriGüzelbahçe Kültür MerkezihaberHayal Kahvesi Çeşme MarinaHayal Kahvesi İzmirHikmet Şimşek Sanat Merkeziimza günüindirimliiptalİsmet İnönü Sanat Merkeziİz Performanceİzmir Arenaİzmir SanatJolly Joker AlaçatıKafe Pi Beach ClubKarşı Sanat MerkezikeşfetkonserKuşadası AVM AmfitiyatroKültürpark Açıkhava TiyatrosulistelokantamMavibahçe AVMmekanlarmüzemüzikNarlıdere AKMOoze VenueöpanelpartiPoint Bornova AVMRec PerformansrestoranSabancı Kültür MerkeziseminersergisgsinemaSoldOut Performance HallsöyleşisporSuat Taşer TiyatrosuTarihi Havagazı FabrikasıTatil-TurTepekule Kültür ve Kongre MerkezitiyatroücretsizvideoVolume AlsancakyYemekYılbaşı
false
ltr
item
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası: Tarihi Asansöre Komşu
Tarihi Asansöre Komşu
Konak Belediyesi’nin Karataş’ta hizmete açacağı Dario Moreno Sanat Merkezi’nde hazırlıklar tamamlandı.
https://1.bp.blogspot.com/-Bd1eWVjU0uw/WCHHdFDP9AI/AAAAAAAAG9A/cvbF3nDPfgMlvVMmZGQ_RAKZ-k7Wp1XJgCLcB/s1600/fdbfg.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-Bd1eWVjU0uw/WCHHdFDP9AI/AAAAAAAAG9A/cvbF3nDPfgMlvVMmZGQ_RAKZ-k7Wp1XJgCLcB/s72-c/fdbfg.jpg
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası
http://www.izmirmag.net/2016/11/tarihi-asansore-komsu.html
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/2016/11/tarihi-asansore-komsu.html
true
152627421149418996
UTF-8