izmirmag | izmir'e renkli bir bakış


Bayraklı Belediyesi hem tarih yazdı hem de rekor kırdı. 2123 Cumhuriyet sevdalısı Smyrna Meydanı’nda saat 19.23’te aynı anda zeybek oynadı ardından bir araya gelerek, Türkiye haritası oluşturdu. İnsanların oluşturduğu en büyük ülke haritası kategorisinde Guinness Rekorlar Kitabı’na başvuruda bulunuldu.

Bayraklı Belediyesi, Cumhuriyet’in kuruluşunun 93. yıl dönümünde, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine muhteşem bir etkinliğin altına imza attı. Smyrna Meydanı’nda 7’den 70’e farklı yaş gruplarından 2123 kişi aynı anda zeybek oynadı, kırmızı- beyaz dev Türkiye haritası oluşturarak bir kez daha tarih yazdı.

Zeybek oynayan en küçük oyuncu 5 yaşındaki Arda Tekmen olurken, en büyüğü 78 yaşındaki Hatice Jokiçin oldu. 2123 kişi, Cumhuriyet`in 200. yılına, “Cumhuriyet ilelebet yaşayacak” mesajı gönderdi.  Meydanı hınca hınç dolduran kalabalığın tüylerini diken diken eden görüntülere sahne olan etkinlikte, kimi vatandaşlar göz yaşlarına hakim olamadı. Öte yandan etkinliği izlemeye İzmir dışından da çok sayıda vatandaş geldi.

YORUMLAR

Ad

19mayıs3rdc6:45 KKAASSMAKMAVMbarbcfBios Barbir zamanlar izmirblogBornova Açıkhava TiyatrosucafeclubContainer HallÇeşme Açık Hava Yaz KonserleriÇeşme Açıkhava TiyatrosuÇeşme KöyÇocukdeeditoryalEge Perla AVMeğitimetkinlikfestivalfırsatfotogalerifuarfuar konserlerifuar tiyatroGaziemir Atatürk Kültür MerkezigcsgösteriGüzelbahçe Kültür MerkezihaberHayal Kahvesi Çeşme MarinaHayal Kahvesi İzmirHikmet Şimşek Sanat Merkeziimza günüindirimliiptalİsmet İnönü Sanat Merkeziİz Performanceİzmir Arenaİzmir SanatJolly Joker AlaçatıKafe Pi Beach ClubKarşı Sanat MerkezikeşfetkonserKuşadası AVM AmfitiyatroKültürpark Açıkhava TiyatrosulistelokantamMavibahçe AVMmekanlarmüzemüzikNarlıdere AKMOoze VenueöpanelpartiPoint Bornova AVMRec PerformansrestoranSabancı Kültür MerkeziseminersergisgsinemaSoldOut Performance HallsöyleşisporSuat Taşer TiyatrosuTarihi Havagazı FabrikasıTatil-TurTepekule Kültür ve Kongre MerkezitiyatroücretsizvideoVolume AlsancakyYemekYılbaşı
false
ltr
item
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası: Bayraklı’da 2123 Kişi Zeybekle Türkiye Haritası Oluşturdu
Bayraklı’da 2123 Kişi Zeybekle Türkiye Haritası Oluşturdu
Bayraklı Belediyesi hem tarih yazdı hem de rekor kırdı. 2123 Cumhuriyet sevdalısı Smyrna Meydanı’nda saat 19.23’te aynı anda zeybek oynadı ardından bir araya gelerek, Türkiye haritası oluşturdu.
https://1.bp.blogspot.com/-b6nyFYqh7U8/WBYfAShTnEI/AAAAAAAAG18/e_AR5cai5cABhFeRt0Up-ho-PlDzoDYSwCLcB/s1600/2.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-b6nyFYqh7U8/WBYfAShTnEI/AAAAAAAAG18/e_AR5cai5cABhFeRt0Up-ho-PlDzoDYSwCLcB/s72-c/2.jpg
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası
http://www.izmirmag.net/2016/10/bayraklda-2123-kisi-zeybekle-turkiye.html
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/2016/10/bayraklda-2123-kisi-zeybekle-turkiye.html
true
152627421149418996
UTF-8