izmirmag | izmir'e renkli bir bakış


Cumhuriyetin 93. yıldönümünü kutlama etkinlikleri kapsamında İzmir, eşine az rastlanan bir gösteriye sahne olacak. 28 Ekim Cuma akşamı İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Konak'taki hizmet binası dev bir perdeye dönüşecek. Işık, ses ve görüntü efektlerinden oluşan özel video mapping gösterisiyle Atatürk, İzmirlilere seslenecek. Saat 19.30'da başlayacak gösteri Varyant gibi kentin Konak Meydanı'nı kuşbakışı gören noktalarından da izlenebilecek.

Cumhuriyet Bayramı'nın en coşkulu kutlandığı kentlerin başında bu yıl yine İzmir yer alacak. Büyükşehir Belediyesi'nin imza attığı 93. yıl kutlama etkinliklerinin belki de en çok ses getireni ise 28 Ekim akşamı Konak'ta düzenlenecek ışık ve video gösterisi olacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi hizmet binası kullanılacak özel bir teknolojiyle dev bir perdeye dönüştürülecek.

Kurtuluş Savaşı ve devrimler anlatılacak
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında 28 Ekim Cuma akşamı, Konak'taki hizmet binasının Saat Kulesi'ne bakan yüzünde, Kurtuluş Savaşı, cumhuriyetin ilanı ve devrimleri konu alan video mapping gösterisi yapacak. Saat 19.30'da ışık gösterileriyle başlayacak etkinlik, 20.00'de video mapping gösterisiyle sürecek. Bilgisayarda hazırlanan canlandırmalar, fotoğraflar ve kamera görüntülerinden oluşan 10-15 dakikalık video; özel efektler, seslendirme, müzik ve ışıklandırma aracılığıyla binaya yansıtılacak.

Gösterinin en coşkulu anları, Atatürk'ün 10. yılda TBMM'de yaptığı konuşmanın perdeye yansımasıyla yaşanacak. Atatürk'ün, renklendirilen video görüntüsü aracılığıyla Büyükşehir Belediyesi binasından İzmirlilere seslendiği duygusu yaratılacak.

28 Ekim Cuma akşamı Konak Meydanı'nda adeta gündüz aydınlığını yaşatacak video mapping gösterisi, Varyant gibi meydana kuşbakışı bakılan yerlerden de izlenebilecek.

YORUMLAR

Ad

false
ltr
item
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası: Atatürk İzmirlilere Seslenecek
Atatürk İzmirlilere Seslenecek
Cumhuriyetin 93. yıldönümünü kutlama etkinlikleri kapsamında İzmir, eşine az rastlanan bir gösteriye sahne olacak.
https://3.bp.blogspot.com/-y0DdKrWxOZA/WBDuULcvYsI/AAAAAAAAGzk/UDdzN-mzi9AYeCFoZohorjYRkqjV12RzQCLcB/s1600/bgn.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-y0DdKrWxOZA/WBDuULcvYsI/AAAAAAAAGzk/UDdzN-mzi9AYeCFoZohorjYRkqjV12RzQCLcB/s72-c/bgn.jpg
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası
http://www.izmirmag.net/2016/10/ataturk-izmirlilere-seslenecek.html
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/2016/10/ataturk-izmirlilere-seslenecek.html
true
152627421149418996
UTF-8