izmirmag | izmir'e renkli bir bakış


Ölümünün 400’üncü yıl dönümünde dünyaca ünlü edebiyat dehası Shakespeare sanat çevresilerinde değişik etkinliklerle anılıyor.

Shakespeare İzmir’de, Yaşar Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü ve British Council işbirliği ile hazırlanan “Shakespeare Yaşıyor” temalı konferans ile anılacak.

4 Ekim Salı günü 10.00 – 18.00 saatleri arasında Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü’nde düzenlenecek olan konferans üç oturumdan oluşacak:

İlk oturumda Türkiye ve Birleşik Krallık’tan birer konuk açılış konuşması yapacak. İkinci oturumda “Walking Cities” programıyla ilgili konuşma gerçekleştirilecek. Son oturumda ise Yaşar Üniversitesi ve Türkiye’nin dört bir yanından katılan üniversitelerin konuşmacıları yer alacak.

Katılım ücretsiz, simültane çeviri yapılacak

Girişlerin ücretsiz olduğu konferans boyunca İngilizce-Türkçe, Türkçe-İngilizce simültane çeviri ve işaret dili çevirisi de yapılacak.

Edebiyat ve Shakespeare severlerin kaçırmaması gereken bu konferansa tüm İzmirliler davetli.


Kaynak: gaiadergi.com

YORUMLAR

Ad

14s3rdc6:45 KKAASSMAKMAVMbarBios Barbir zamanlar izmirblogBornova Açıkhava TiyatrosucafeContainer HallÇeşme Açıkhava TiyatrosuÇeşme KöyÇocukdeeditoryalEge Perla AVMeğitimetkinlikfestivalfırsatfotogalerifuarfuar konserlerifuar tiyatroGaziemir Atatürk Kültür MerkezigösteriGüzelbahçe Kültür MerkezihaberHayal Kahvesi Çeşme MarinaHayal Kahvesi İzmirHikmet Şimşek Sanat Merkeziimza günüindirimliiptalİsmet İnönü Sanat Merkeziİz Performanceİzmir Arenaİzmir SanatJolly Joker AlaçatıKarşı Sanat MerkezikeşfetkonserKuşadası AVM AmfitiyatroKültürpark Açıkhava TiyatrosulistelokantamMavibahçe AVMmekanlarmüzemüzikNarlıdere AKMOoze VenueöpanelpartiPoint Bornova AVMRec PerformansrestoranSabancı Kültür MerkeziseminersergisgsinemaSoldOut Performance HallsöyleşisporSuat Taşer TiyatrosuTarihi Havagazı FabrikasıTepekule Kültür ve Kongre MerkezitiyatroTurlarücretsizvideoVolume AlsancakyYemekYılbaşı
false
ltr
item
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası: Shakespeare Yaşıyor: İzmir 4 Ekim Günü Shakespeare’i Anıyor
Shakespeare Yaşıyor: İzmir 4 Ekim Günü Shakespeare’i Anıyor
Ölümünün 400’üncü yıl dönümünde dünyaca ünlü edebiyat dehası Shakespeare sanat çevresilerinde değişik etkinliklerle anılıyor.
https://2.bp.blogspot.com/-bgb3WISC-S0/V-1tzvRjuJI/AAAAAAAAGiQ/IMaVsmTnB4IxZprs2qHi3D3zt48ftrVbQCLcB/s770/Shakespeare-yasiyor-.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-bgb3WISC-S0/V-1tzvRjuJI/AAAAAAAAGiQ/IMaVsmTnB4IxZprs2qHi3D3zt48ftrVbQCLcB/s72-c/Shakespeare-yasiyor-.jpg
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası
http://www.izmirmag.net/2016/09/shakespeare-yasyor-izmir-4-ekim-gunu.html
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/2016/09/shakespeare-yasyor-izmir-4-ekim-gunu.html
true
152627421149418996
UTF-8