izmirmag | izmir'e renkli bir bakış


İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaz dönemi sinema gösterimlerine Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi ile Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde başlıyor. Büyük ilgi gören "Yeniden Sinematek” etkinliği kapsamında dünya sinemasının en başarılı yapımları İzmirlilerle ücretsiz olarak buluşacak.

Belgesel de var animasyon da
Büyük ilgi gören Sinematek gösterimleri, 20 Temmuz Çarşamba günü başlıyor. Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi'nde izleyiciyle buluşacak ilk film, Fransa ve Belçika ortak yapımı "Hayatımın Şarkısı" (La Famille B?lier). Film, tüm ailesi işitme engelli olan 16 yaşındaki Paula'nın müzik tutkusunu konu alıyor. Film, 26 Temmuz Salı günü ise AASSM'de de izleyicilerle buluşacak.

27 Temmuz Çarşamba günü Havagazı Fabrikası'nda, yine bir ortak yapım olan ve gösterime girdiği dönemde büyük ses getiren "Gençlik" (Youth) isimli film sinemaseverlerin karşısına çıkacak. Michael Caine, Harvey Ketiel ve Rachel Weisz gibi ünlü isimlerin rol aldığı filmin yönetmeni Paolo Sorrentino. Film, belli bir yaşa gelmiş biri yönetmen diğeri emekli besteci iki eski arkadaşın çevresinde kurgulanıyor. Film, sadece 15 yaş üstü sinemaseverlere açık olacak.

3 Ağustos Çarşamba günü, yine Havagazı Fabrikası'nda Rus yapımı "Leviathan" gösterime girecek. 13 yaş üstü izleyici kitlesine açık olacak film, Eyüp peygamberin İncil'de anlatılan hikayesini günümüz Rusya koşullarına uyarlayarak farklı bir bakış açısı yaratıyor.

9 Ağustos Salı günü ise AASSM'de, yazar Antoine de Saint-Exupery'in dünyaca ünlü klasiği "Küçük Prens"in animasyon uyarlaması izleyicilerle buluşacak. Küçük Prens, 10 Ağustos Çarşamba günü de Havagazı Fabrikası'nda İzmirlilerin karşısına çıkacak.

17 Ağustos Çarşamba günü "Gizli Dünya" (Room) filmi Havagazı Fabrikası'nda gösterilecek. Emma Donghue'nin çok satan kitabından sinemaya uyarlanan filmin başrolünde Brie Larson yer alıyor. 5 yaşındaki oğlu ile küçük bir odaya hapsedilen annenin dramını anlatan "Gizli Dünya", kaçış için gizli bir plan yapan anne ile oğulun gerilimini beyazperdeye taşıyor. Film, 23 Ağustos Salı günü ise AASSM'deki izleyici kitlesiyle bir araya gelecek. Filmi 7- 13 yaş arasındaki sinemaseverler aileleriyle izleyebilecekler.

24 Ağustos Çarşamba günü ilgi çekici bir belgesel olan "Okul Yolunda" (On The Way To School) Havagazı'nda gösterilecek. Belgeselde, Kenya'daki Jackson, Arjantin'deki Carlito, Fas'taki Zahira ve Hindistan'daki Samuel'in her sabah okullarına ulaşmak için yaşadıkları zorluk ve karşılaştıkları engeller izleyicilere çarpıcı bir şekilde anlatılıyor. Tek hayalleri okumak olan çocukların sıra dışı hikayelerini anlatan filmin yönetmeni Pascal Plisson.

31 Ağustos Çarşamba günü Havagazı'nda, "Sınırsızlar Kulübü" (Dallas Buyers Club) gösterilecek. Uyuşturucu bağımlısı ve AIDS hastası Ron Woodroof'un hayatından esinlenen film, 15 yaş üstü seyirci kitlesine açık olacak.

6 Eylül Salı günü AASSM'de, "Özgürlük Dansı" (Jimmy's Hall) gösterilecek. Ken Loach'ın yönettiği filmde, 1921'de iç savaşın eşiğindeyken toplu dansların, şiir toplantılarının, boks derlerinin yapıldığı bir halk salonu açan İrlandalı komünist ve aktivist Jimmy Gralton'un baskılar yüzünden ülkeyi terk etmesi ve 11 yıl sonra döndüğünde salonu tekrar açmak istemesi anlatılıyor. Film 7 Eylül'de ise Havagazı Fabrikası'nda izleyicilerle buluşacak. Filmi 13 yaş altındaki sinemaseverler aileleriyle birlikte izleyebilecek.

21 Eylül'de Havagazı'nda "Düşlerin Terzisi" (The Dressmaker) izleyicilerin karşısına çıkacak. Kate Winslet, Liam Hemsworth, Hugo Weaving gibi ünlü isimlerin yer aldığı film, doğduğu kasabaya dönen Tilly Dunnage'nin hikayesini anlatıyor. Film, 13 yaş üstü izleyicilere açık olacak.

YORUMLAR

Ad

19mayıs3rdc6:45 KKAASSMAKMAVMbarbcfBios Barbir zamanlar izmirblogBornova Açıkhava TiyatrosucafeclubContainer HallÇeşme Açık Hava Yaz KonserleriÇeşme Açıkhava TiyatrosuÇeşme KöyÇocukdeeditoryalEge Perla AVMeğitimetkinlikfestivalfırsatfotogalerifuarfuar konserlerifuar tiyatroGaziemir Atatürk Kültür MerkezigcsgösteriGüzelbahçe Kültür MerkezihaberHayal Kahvesi Çeşme MarinaHayal Kahvesi İzmirHikmet Şimşek Sanat Merkeziimza günüindirimliiptalİsmet İnönü Sanat Merkeziİz Performanceİzmir Arenaİzmir SanatJolly Joker AlaçatıKafe Pi Beach ClubKarşı Sanat MerkezikeşfetkonserKuşadası AVM AmfitiyatroKültürpark Açıkhava TiyatrosulistelokantamMavibahçe AVMmekanlarmüzemüzikNarlıdere AKMOoze VenueöpanelpartiPoint Bornova AVMRec PerformansrestoranSabancı Kültür MerkeziseminersergisgsinemaSoldOut Performance HallsöyleşisporSuat Taşer TiyatrosuTarihi Havagazı FabrikasıTatil-TurTepekule Kültür ve Kongre MerkezitiyatroücretsizvideoVolume AlsancakyYemekYılbaşı
false
ltr
item
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası: Açık Havada “Sinema Keyfi” Yeniden Başlıyor
Açık Havada “Sinema Keyfi” Yeniden Başlıyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaz dönemi sinema gösterimlerine Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi ile Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde başlıyor. Büyük ilgi gören "Yeniden Sinematek” etkinliği kapsamında dünya sinemasının en başarılı yapımları İzmirlilerle ücretsiz olarak buluşacak.
https://1.bp.blogspot.com/-qDYwardxt0w/V4zZx7pvuEI/AAAAAAAAFfc/mJIQDvK26E0LuMxGceaUeWj8_xNdRARWACLcB/s770/s181089.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-qDYwardxt0w/V4zZx7pvuEI/AAAAAAAAFfc/mJIQDvK26E0LuMxGceaUeWj8_xNdRARWACLcB/s72-c/s181089.jpg
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası
http://www.izmirmag.net/2016/07/ack-havada-sinema-keyfi-yeniden-baslyor.html
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/2016/07/ack-havada-sinema-keyfi-yeniden-baslyor.html
true
152627421149418996
UTF-8