izmirmag | izmir'e renkli bir bakış

Ne yedi, ne içti, çantasından ne çıktı... "En çok onu özledim" dedi... Türkiyeyi kilitleyen Seri Katil Atalay Filiz, İzmir'de yakalandı.


İstanbul ve Ankara'da öldürülen 3 kişinin katil zanlısı olarak aranan Atalay Filiz, İzmir'in Menderes İlçesi'nde yakalandı.

İstanbul'da 1 kişiyi, Ankara'da ise 2 kişiyi öldürdüğü iddiasıyla günlerdir her yerde aranan ve en son İzmir'de ortaya çıkan seri katil zanlısı Atalay Filiz, İzmir'in Menderes ilçesinde ortaya çıktı. Katil Zanlısı, İzmir Emniyeti'ndeki ilk kontrollerin ardından İstanbul'a götürüldü. İzmir'de neler yaşandı?

CİNAYET: 27 MAYIS / İZMİR: 29 MAYIS
Atalay Filiz, İstanbul'da 27 Mayıs günü tarih öğretmeni Fatma Kayıkçi'yi öldürdükten sonra 29 Mayıs'ta çeşitli yolcu otobüsleri değiştirerek İzmir'e geldi. Aynı gün Buca'da girdiği internet hizmeti de veren kafeteryada 4 saat kalıp gece konaklayacağı Yeşilyurt Semti'ndeki evi buldu. Ev sahibine 50 lira ödedi. 30 Mayıs'ta Buca'da farklı bir evde kaldı.

KURBAĞA, BÖCEK VE OT YEDİ
31 Mayıs'ta da asker olan babasıyla birlikte gençlik yıllarında askeri kampına da gidip kaldığı Menderes İlçesi'nin tatil yöresi Gümüldür'e gitti. Burada birkaç gün pansiyonda kaldı. Ardından dağlık arazide, park ve sahillerde yattı. Aldığı biyoloji eğitimi ve gençlik yıllarında gittiği doğada yaşam kursları nedeniyle doğadaki kurbağa ve çeşitli hayvanları, zehirli olmadığını bildiği çeşitli otları ve bitkileri yiyerek hayatta kaldı.

KAÇ KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ?
Filiz'in kendisine yöneltilen "Bu üç kişiden başka kimseyi öldürdün mü?" sorusuna "Hayır" yanıtı verdiği, kayıp olan başka insanlarla bir ilgisinin olmadığını belirtti.

ANNESİNİ ÇOK ÖZLEMİŞ
İzmir'de yakalandıktan sonra işlemlerinin ardından İstanbul'a gönderilen Atalay Filiz'in, ilk ifadesinde özellikle annesini çok özlediğini söyledi. Kayıp olarak aranan sevgilisi Olga Seregina ile ilgili de Filiz, "Onun kaybolmasından ben sorumlu değilim. Ailemle 3 yıldır görüşmüyorum. Annemi çok özlemiştim, yanlarına gitmek istedim. Ama arada mesafe olunca, artık özlem duygusunu bastırdım ve yanlarına gitmekten vazgeçtim. Yakalanmasaydım İstanbul'a gidecektim" dedi.

SAPIK SANDILAR, İHBAR ETMEDİLER
Filiz dün mandalina bahçesinde üzerini değiştirirken vatandaşlar tarafından görüldü, 'sapık' olduğu düşünüldü, ancak tanınmadığı için ihbarda bulunulmadı.

ÇANTASINDAN NELER ÇIKTI?
Filiz'in çantasından kıyafet ve yaşam malzemelerinin yanı sıra kendi adına düzenlenmiş pasaport çıktı.
Kendisinin fotoğrafının yapıştırıldığı 4 sahte kimlik yine başkası adına ve kendi fotoğrafının olduğu 3 sahte ehliyet, kendisi ve başkaları adına düzenlenmiş 14 banka kartı, kredi kartı, askeri personel yakını kimlik kartı, kendisine benzeyen bir Fransız vatandaşına ait vatandaşlık bilgilerini içeren belge, biri 17 diğeri 15 santimetre uzunluğunda iki avcı bıçağı, biber gazı, 10 bin Türk lirası ve 3 bin 500 Euro para çıktı.

HAYATTA KALMAK İÇİN YANINA NELER ALDI? 
Hayatta kalma kursu alan Atalay Filiz'in sırt çantasından çıkan malzemeleri kullanarak günlerce ormanlık alanda hayatta kalabileceği bildirildi. Geceleri, sinek ve diğer havanların zarar vermesini engellemek için tül kullanıp eldiven, şal ve bere taktığı kaydedilen Filiz'in çantasındaki 2 bıçağın yanı sıra 2 güneş enerjili şarj cihazı, navigasyon cihazı, top şeker, çelik kasa ya da banka kasasına ait olduğu düşünülen anahtar, arkadaşları ve kendisine ait fotoğraflar, çok sayıda film ve müzik CD'si, 2 kamp alanı rehberi, tıraş makinesi ve lensler dikkat çekti.DOLMUŞUNA BİNDİĞİ ŞOFÖR, OPERASYONU ANLATTI
İzmir'in Menderes ilçesinde yakalanan seri katil Atalay Filiz'in, yakalandığı minibüse binerken şoföre 'Param yok, binebilir miyim?' diye sorduğu, şoförün de minibüse aldığı öğrenildi. Atalay Filiz'i tanıyan şoförün, yolda ihbar üzerine çevirme yapan polislere sürekli selektör yaparak bilgi verdiği ve seri katilin yakalanmasını sağladığı bildirildi.POLİSE, "BENİM ADIM ÖMER" DEDİ
Atalay Filiz'in yakalandığı minibüsün şoförü Kenan A. konuştu. O anları anlatan minibüs şoförü "Zaten seri katilin ikinci binişiydi benim minibüsüme. Bir hafta önce yine benim minibüsüme bindi. Ben o zaman da jandarmaya haber verdim. Ama yakalayamadılar. Üzerinde tişört vardı, gözlük takmıştı, sırt çantası sırtında takılıydı. Elinde de siyah poşet vardı, içinde pet şişe vardı içi su dolu. Minibüse binince minibüsün perdelerini çekti. Daha önce polise ihbarda bulunulmuş. Polisler yolda çevirme yapıyordu. Ben de polise selektör yaptım. Ben işareti yapınca peşimden gelip beni çevirdiler. Polis yakalayınca Atalay Filiz polise 'Benim adım Ömer' dedi" ifadelerini kaydetti.

İLK BİNDİĞİ DOLMUŞ ŞOFÖRÜNÜN OĞLU TANIDI 
Atalay Filiz'in ilk bindiği minibüsün şoförü Mustafa B. ise, "Sabah 07.00 sıralarında sefere başladım. Şaşal köyünde birisi önümüze geçti el etti durduk. Bindi. Menderes için 5 lira verdi. 2 lira geri verdim. Menderes merkeze geldik, baktım inmedi araçtan. Biraz daha gittik, bir tane yolcu vardı. Yolcu indi. Daha sonra Atalay Filiz indi. Benim muavinim olarak çalışan oğlum Özgür, bana 'Bu arkadaki yolcu seri katil' dedi. Hemen 156 jandarmayı aradık. Baktım emniyete 500 metre var. Emniyete doğru sürdüm minibüsü. Orada da polise bilgi verdim. Biz polisle bilgi verdikten sonra polis hemen yolan çıkıp seri katili indirdiğim yere gittiler" dedi.

"BİTKİNDİ, ELLERİ KİRLİYDİ"
Seri katili tanıyan Ö.B. (16), sosyal medyadan seri katil Atalay Filiz'i tanıdığını belirterek, "Ben minibüste muavinlik yapıyorum. 5 lirayı bana verdi. Ben para üstü 2 lirayı verdim. Daha sonra dikkatli baktığımda seri katilin olduğunu fark ettim. Bitkin bir hali vardı. Parayı bana verirken elleri karaydı. Muhtemelen ormandan inmişti. Minibüste Menderes merkezde inmedi ara sokaktan geçerken bir anda da minibüsü durdurup indi" diye konuştu. (İHA / DHA)

YORUMLAR

Ad

false
ltr
item
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası: Film Gibi 15 Gün: Seri Katil Atalay Filiz'in Yakalanma Hikayesi
Film Gibi 15 Gün: Seri Katil Atalay Filiz'in Yakalanma Hikayesi
Ne yedi, ne içti, çantasından ne çıktı... "En çok onu özledim" dedi... Türkiyeyi kilitleyen Seri Katil Atalay Filiz, İzmir'de yakalandı.
https://1.bp.blogspot.com/-WhmadlEPlp0/V149YSNa48I/AAAAAAAAE5c/2QpcqWpqi-YNM_2LXaTapfGO-ENSfyQTgCLcB/s1600/575d363b67b0a9399891e96f.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-WhmadlEPlp0/V149YSNa48I/AAAAAAAAE5c/2QpcqWpqi-YNM_2LXaTapfGO-ENSfyQTgCLcB/s72-c/575d363b67b0a9399891e96f.jpg
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası
http://www.izmirmag.net/2016/06/film-gibi-15-gun-seri-katil-atalay.html
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/2016/06/film-gibi-15-gun-seri-katil-atalay.html
true
152627421149418996
UTF-8