izmirmag | izmir'e renkli bir bakış


Karşıyaka Belediyesi; Ulusal Down Sendromu Derneği ve İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği işbirliğiyle, down sendromlu gençler için özel bir fotoğraf projesi başlattı. "Down Sendromlu Bireyler Gözünden İzmir" başlıklı proje kapsamında kentin dört farklı noktasında fotoğraflar çekecek olan gençler, Mayıs ayında da eserlerini sergiye taşıyacak.

BAŞKAN AKPINAR DA KATILDI
Down sendromlu gençlerin sosyal yaşamda daha aktif rol almasını sağlamak ve fotoğraf sanatını sevdirmek amacıyla hayata geçirilen projenin ilk etabı, Bostanlı Balıkçı Barınağı’nda gerçekleştirildi. Farklı yaş gruplarından 20 gencin yer aldığı etkinliğe, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da katıldı. Başkan Akpınar ile birlikte barınak ve sahil bölgesinde birbirinden güzel fotoğraflar çeken gençler, eğlenceli saatler geçirdi.

SERGİ AÇACAKLAR
Etkinlik sırasında eğitmenlerden fotoğrafçılık tekniklerini de öğrenen katılımcılar, Nisan ayı boyunca İzmir’in üç farklı noktasında daha çekim yapacak. Down sendromlu gençlerin imzasını taşıyan en güzel kareler, Mayıs ayının ilk haftasında Bostanlı Güzel Sanatlar Parkı’nda açılacak sergiyle İzmirlilerin beğenisine sunulacak.

“DUYARLI OLMALIYIZ”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Down sendromu hastalık değil, genetik bir farklılıktır. Down sendromlu bireylerin bizden hiçbir eksiği yok. Bu konuda toplumda farkındalık yaratmaya çalışırken; böyle güzel etkinliklerle de sosyal yaşamda daha fazla yer almalarını sağlıyor, yeteneklerini keşfedip geliştirebilecekleri ortamlar yaratıyoruz. Onlar istedikleri takdirde pek çok şeyin üstesinden gelip hayatın her alanında yer edinebilir, başarılı olabilir. Bize düşen de duyarlı olmak, desteklemek, hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermektir” dedi.

YORUMLAR

Ad

19mayıs3rdc6:45 KKAASSMAKMAVMbarbcfBios Barbir zamanlar izmirblogBornova Açıkhava TiyatrosucafeclubContainer HallÇeşme Açık Hava Yaz KonserleriÇeşme Açıkhava TiyatrosuÇeşme KöyÇocukdeeditoryalEge Perla AVMeğitimetkinlikfestivalfırsatfotogalerifuarfuar konserlerifuar tiyatroGaziemir Atatürk Kültür MerkezigcsgösteriGüzelbahçe Kültür MerkezihaberHayal Kahvesi Çeşme MarinaHayal Kahvesi İzmirHikmet Şimşek Sanat Merkeziimza günüindirimliiptalİsmet İnönü Sanat Merkeziİz Performanceİzmir Arenaİzmir SanatJolly Joker AlaçatıKafe Pi Beach ClubKarşı Sanat MerkezikeşfetkonserKuşadası AVM AmfitiyatroKültürpark Açıkhava TiyatrosulistelokantamMavibahçe AVMmekanlarmüzemüzikNarlıdere AKMOoze VenueöpanelpartiPoint Bornova AVMRec PerformansrestoranSabancı Kültür MerkeziseminersergisgsinemaSoldOut Performance HallsöyleşisporSuat Taşer TiyatrosuTarihi Havagazı FabrikasıTatil-TurTepekule Kültür ve Kongre MerkezitiyatroücretsizvideoVolume AlsancakyYemekYılbaşı
false
ltr
item
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası: Özel Gençler İzmir’i Fotoğraflıyor
Özel Gençler İzmir’i Fotoğraflıyor
Karşıyaka Belediyesi; Ulusal Down Sendromu Derneği ve İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği işbirliğiyle, down sendromlu gençler için özel bir fotoğraf projesi başlattı.
https://3.bp.blogspot.com/-nTxsv1Vnki0/VwxQ1GPwoaI/AAAAAAAAD4w/v9BgjSEtnOMRG1WXACAbkq_2Hc8av9L7QCLcB/s770/tgr.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-nTxsv1Vnki0/VwxQ1GPwoaI/AAAAAAAAD4w/v9BgjSEtnOMRG1WXACAbkq_2Hc8av9L7QCLcB/s72-c/tgr.jpg
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası
http://www.izmirmag.net/2016/04/ozel-gencler-izmiri-fotograflyor.html
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/2016/04/ozel-gencler-izmiri-fotograflyor.html
true
152627421149418996
UTF-8