izmirmag | izmir'e renkli bir bakış


Çeşme Belediyesi tarafından bu yıl 7. kez düzenlenen Alaçatı Ot Festivali tarihinde görülmemiş bir ziyaretçi akınıyla tamamlandı. Üçüncü ve dördüncü gününün hafta sonuna denk geldiği festivalde güzel havayı da fırsat bilen binlerce insan Alaçatı'ya akın etti.

Alaçatı sokaklarını dolduran binlerce insan, bölgenin alışveriş hayatında görülmemiş bir patlama yaratırken, festival nedeniyle açılan yiyecek stantlarında da büyük bir yoğunluk oluştu.

Alaçatı tarihinde görülmemiş bir insan ve araç yoğunluğu yaşanırken adli hiçbir olayın yaşanmaması, insanların huzur içinde keyifli dört gün geçirmesi memnuniyet yarattı. Otobanın Alaçatı girişinde kilometrelerce uzayan araç kuyruğu oluştu.


Festival kapsamında düzenlenen otları tanıma ve toplama gezilerinden yemek atölyelerine, yabani ot ve bitkilerle beslenme seminerlerinden konserlere kadar düzenlenen birçok etkinlik yoğun ilgiyle karşılandı. Önceki yıllardan farklı olarak; bu yıl yerel stantlar da 4 gün boyunca Alaçatı sokaklarında ziyaretçilerine çeşit çeşit ot ve otlu lezzetler sundu. Birbirinden değerli akademisyenlerin, aşçıların ve bloggerların söyleşileri ve atölyeleriyle dolu dolu geçen festivalin korteji Cumartesi günü renkli görüntülere sahne oldu ve korteje yüzlerce kişi eşlik etti. Cumartesi akşamı Alaçatı Açıkhava Tiyatrosu’nda ön grup olarak Anason Orkestrası sahne alırken Muhtemel Aşk şarkısıyla dillere dolanan ve Türkiye’deki ilk halk konserini festival kapsamında veren Grup 27 izleyicileri coşturdu.

YORUMLAR

Ad

19mayıs3rdc6:45 KKAASSMAKMAVMbarbcfBios Barbir zamanlar izmirblogBornova Açıkhava TiyatrosucafeclubContainer HallÇeşme Açık Hava Yaz KonserleriÇeşme Açıkhava TiyatrosuÇeşme KöyÇocukdeeditoryalEge Perla AVMeğitimetkinlikfestivalfırsatfotogalerifuarfuar konserlerifuar tiyatroGaziemir Atatürk Kültür MerkezigcsgösteriGüzelbahçe Kültür MerkezihaberHayal Kahvesi Çeşme MarinaHayal Kahvesi İzmirHikmet Şimşek Sanat Merkeziimza günüindirimliiptalİsmet İnönü Sanat Merkeziİz Performanceİzmir Arenaİzmir SanatJolly Joker AlaçatıKafe Pi Beach ClubKarşı Sanat MerkezikeşfetkonserKuşadası AVM AmfitiyatroKültürpark Açıkhava TiyatrosulistelokantamMavibahçe AVMmekanlarmüzemüzikNarlıdere AKMOoze VenueöpanelpartiPoint Bornova AVMRec PerformansrestoranSabancı Kültür MerkeziseminersergisgsinemaSoldOut Performance HallsöyleşisporSuat Taşer TiyatrosuTarihi Havagazı FabrikasıTatil-TurTepekule Kültür ve Kongre MerkezitiyatroücretsizvideoVolume AlsancakyYemekYılbaşı
false
ltr
item
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası: 7.Alaçatı Ot Festivali Büyük İlgi Gördü
7.Alaçatı Ot Festivali Büyük İlgi Gördü
Çeşme Belediyesi tarafından bu yıl 7. kez düzenlenen Alaçatı Ot Festivali tarihinde görülmemiş bir ziyaretçi akınıyla tamamlandı.
https://4.bp.blogspot.com/-e_j9FH-IPSw/VwvLDxgM1gI/AAAAAAAAD3o/iuQbsdCm8uwI6Yc0ZjXgc9uY8isof_wiA/s770/havadannnn.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-e_j9FH-IPSw/VwvLDxgM1gI/AAAAAAAAD3o/iuQbsdCm8uwI6Yc0ZjXgc9uY8isof_wiA/s72-c/havadannnn.jpg
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası
http://www.izmirmag.net/2016/04/7alacat-ot-festivali-buyuk-ilgi-gordu.html
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/2016/04/7alacat-ot-festivali-buyuk-ilgi-gordu.html
true
152627421149418996
UTF-8