izmirmag | izmir'e renkli bir bakış


Karabağlar Belediyesi, sokak hayvanlarının sağlıklı ve sıcak bir ortamda yaşamalarını sağlamak amacıyla yaptığı çalışmaları sürdürüyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından aşırı soğuk günlerde sokak kedilerinin barınmasını sağlamak ve onların yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla yapılan kedi evlerinin dağıtımına başlandı.

Üçyol’da bulunan Uğur Mumcu Parkı içindeki Veteriner İşleri Müdürlüğü irtibat bürosu ve kedi kısırlaştırma ünitesinde bulunan kedi evleri, yerel hayvan koruma gönüllüsü vatandaşlara teslim edildi.


Yazın Sıcaktan, Kışın Soğuktan Koruyacak

Geçtiğimiz yıl birincisi yapılan ve büyük ilgi gören projede, ısı yalıtım malzemesi strafordan yapılan ve kedileri kışın soğuktan yazın sıcaktan koruyacak olan 200 kedi evi,  Karabağlar ilçesindeki çeşitli parklara konularak vatandaşların gözetiminde bulunacak.

Belediyeye Teşekkür Ettiler

Kedi evlerinden almak isteyen hayvanseverlerin, Üçyol’da bulunan irtibat bürosu ve kedi kısırlaştırma ünitesine başvuruda bulunması halinde yetkililerin kendilerine verecekleri tarihte aynı yerden kedi evlerini alabilecekleri ifade edildi.Kedi evlerini alan vatandaşlar da bu uygulamadan büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, sokak kedilerine verdikleri değer için belediye yetkililerine teşekkür ettiler.

YORUMLAR

Ad

false
ltr
item
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası: Karabağlar’da Kediler İçin Sıcak Yuva
Karabağlar’da Kediler İçin Sıcak Yuva
Karabağlar Belediyesi, sokak hayvanlarının sağlıklı ve sıcak bir ortamda yaşamalarını sağlamak amacıyla yaptığı çalışmaları sürdürüyor.
http://4.bp.blogspot.com/-JUMFeyNzPjs/VqeIr5X-D0I/AAAAAAAACp4/lxpXzoZlSPA/s1600/karabaglardakedilericinsicakyuva.jpg
http://4.bp.blogspot.com/-JUMFeyNzPjs/VqeIr5X-D0I/AAAAAAAACp4/lxpXzoZlSPA/s72-c/karabaglardakedilericinsicakyuva.jpg
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası
http://www.izmirmag.net/2016/01/karabaglarda-kediler-icin-scak-yuva.html
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/2016/01/karabaglarda-kediler-icin-scak-yuva.html
true
152627421149418996
UTF-8