izmirmag | izmir'e renkli bir bakış


İzmir’de Suriyelilerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerdeki işyerlerinin Türkçe olan tabelalarının yerini, Arapça yazılı olanları almaya başladı.

Kentte özellikle otellerin yoğunlukta olduğu Basmane, Fevzipaşa Bulvarı, Anafartalar Caddesi üzerinde lokanta, berber, tatlıcı, dönerci dükkanları, tekstil ürünü satanlar dahil onlarca işyerinin tabela ve vitrinlerinde, Arapça tabelalar dikkat çekiyor. Ekonomik durumu iyi olan Suriyeliler bu semtlerde işyeri açıp, üzerindeki Türkçe tabelaları çıkartarak, Arapçalarını asıyor.


Çevredeki birçok işyerinden Arapça müzikler de yükseliyor. Bu gelişmeleri yakından takip eden ve artık Suriye gerçeğini kabullenen İzmirliler, bir zamanlar kenteki dükkanlara İngilizce isimler konulmasından yakınırken, şimdi Arapça tabelaların artmasına dikkat çekiyor.

HÜRRİYET

YORUMLAR

Ad

14s3rdc6:45 KKAASSMAKMAVMbarBios Barbir zamanlar izmirblogBornova Açıkhava TiyatrosucafeContainer HallÇeşme Açıkhava TiyatrosuÇeşme KöyÇocukdeeditoryalEge Perla AVMeğitimetkinlikfestivalfırsatfotogalerifuarfuar konserlerifuar tiyatroGaziemir Atatürk Kültür MerkezigösteriGüzelbahçe Kültür MerkezihaberHayal Kahvesi Çeşme MarinaHayal Kahvesi İzmirHikmet Şimşek Sanat Merkeziimza günüindirimliiptalİsmet İnönü Sanat Merkeziİz Performanceİzmir Arenaİzmir SanatJolly Joker AlaçatıKarşı Sanat MerkezikeşfetkonserktfktrfKuşadası AVM AmfitiyatroKültürpark Açıkhava TiyatrosulistelokantamMavibahçe AVMmekanlarmüzemüzikNarlıdere AKMOoze VenueöpanelpartiPoint Bornova AVMRec PerformansrestoranSabancı Kültür MerkeziseminersergisgsinemaSoldOut Performance HallsöyleşisporSuat Taşer TiyatrosuTarihi Havagazı FabrikasıTepekule Kültür ve Kongre MerkezitiyatroTurlarücretsizvideoVolume AlsancakyYemekYılbaşı
false
ltr
item
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası: İzmir'de Arapça Tabelaların Artması
İzmir'de Arapça Tabelaların Artması
İzmir’de Suriyelilerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerdeki işyerlerinin Türkçe olan tabelalarının yerini, Arapça yazılı olanları almaya başladı.
http://4.bp.blogspot.com/-Ntvw4MRqit4/VpfhgTlxXYI/AAAAAAAACNk/oqbkY0ldSvg/s1600/56976b12c03c0e6c888e94f3.jpg
http://4.bp.blogspot.com/-Ntvw4MRqit4/VpfhgTlxXYI/AAAAAAAACNk/oqbkY0ldSvg/s72-c/56976b12c03c0e6c888e94f3.jpg
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası
http://www.izmirmag.net/2016/01/izmirde-arapca-tabelalarn-artmas.html
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/2016/01/izmirde-arapca-tabelalarn-artmas.html
true
152627421149418996
UTF-8