izmirmag | izmir'e renkli bir bakış

   |
Takvime Ekle
Hata Bildir
 Red Bull Anadolu Break
18 Kasım 2015 20:00
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi
Bilet Fiyatları: 
Tam 50 TL
Öğrenci 30 TL

Biletler: http://www.biletix.com/etkinlik/SKRD3/IZMIR/tr

Sokağın ruhundan doğan break dans ile toprağın gücünü yansıtan Anadolu dansları, Red Bull Anadolu Break dans gösterisi ile aynı sahnede buluşuyor.

5 şehri kapsayan Anadolu turnesine çıkan; modern ile gelenekselin birlikteliğinden doğan rengârenk dansların ve kültürün hikâyesini sahneye taşıyacak olan Red Bull Anadolu Break dans gösterisinin sanat yönetmenliğini ünlü dans topluluğu Flying Steps’in kurucularından koreograf Kadir Memiş (Amigo) üstleniyor.

Red Bull tarafından hayata geçirilen Anadolu Break Belgeseli ile temelleri atılan projede, Anadolu topraklarında asırlardır icra edilen halk oyunlarımız ile dünyada yükselişini sürdüren break dansın modern figürleri bir araya geliyor. 2014 yılındaki belgesel çekimlerinin hemen ardından yapılan dansçı seçmeleri ile 4 B – Boy, 1 B – Girl, 1 modern dansçı ve 2 geleneksel dansçıdan oluşan sahne ekibi tamamlandı. Aydan Uysal, Bora Günebakan (Boris), Eftal Dirlik, Ferhat Düz (Fero), Mehtap Çınar, Furkan Miktat Yılmaz, Ozan Karabağ ve Salih Karagöz dans ekibini oluşturuyor.

Gösterinin müzik direktörlüğünü Berlin’de yaşayan besteci Nevzat Akpınar, müziklerin aranjörlüğünü ise yerli hip – hop sahnesinin usta beat – maker’ı Da Poet üstleniyor. Gösterinin kostümleri ise DB Berdan markasının yaratıcılarından Begüm Berdan’a emanet edildi. Ege Üniversitesi Halk Oyunları Bölümü kostüm arşivi üzerinde yaptıkları incelemelerin ardından tasarımcılar, aldıkları ilhamla geleneksel motiflerin modernize edildiği kostümler hazırladı.

Red Bull Anadolu Break sahne gösterisi 9 Ekim’de prömiyerini İstanbul’da yaptıktan sonra, 10 Ekim’de yine İstanbul’da, 11 Ekim’de Ankara’da, 13 Ekim’de Eskişehir’de, 15 Ekim’de İzmir’de, 31 Ekim’de ise Antalya’da izleyicilerle buluşacak.

YORUMLAR

Ad

false
ltr
item
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası: Red Bull Anadolu Break | AASSM | 18 Kasım 2015
Red Bull Anadolu Break | AASSM | 18 Kasım 2015
http://2.bp.blogspot.com/-LqqJPC9s-1c/VkPIm2tVbQI/AAAAAAAAAjQ/J2SM_27C5Ts/s320/maxresdefault.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-LqqJPC9s-1c/VkPIm2tVbQI/AAAAAAAAAjQ/J2SM_27C5Ts/s72-c/maxresdefault.jpg
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası
http://www.izmirmag.net/2015/11/red-bull-anadolu-break-aassm-18-kasm.html
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/2015/11/red-bull-anadolu-break-aassm-18-kasm.html
true
152627421149418996
UTF-8