izmirmag | izmir'e renkli bir bakış

0 0

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka’nın Gode Cengiz lakaplı unutulmaz futbolcusu “Cengiz Kocatoros’un adını taşıyan yolcu gemisini, İzmir Körfezi ile buluşturdu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı ve isimlerini İzmirlilerin belirlediği 15 yeni yolcu gemisinden sekizincisi de tamamlanarak kente getirildi. Karşıyaka Spor Kulübü’nün efsane futbolcusu “Gode Cengiz” lakaplı Cengiz Kocatoros’un adını taşıyan geminin Körfez’deki test işlemleri Karşıyaka Spor Kulübü’nün 103. kuruluş yıldönümünde başlatıldı. Kocatoros’un doğum günü olan 5 Eylül’de gövdesine ismi yazılan geminin kısa süre içinde seferlere başlayacağı bildirildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni filonun 9. gemisine de Göztepe’nin unutulmaz kaptanı Gürsel Aksel’in ismini verecek. Daha sonra sırada Sait Altınordu, Vahap Özaltay ve Metin Oktay’ın isimlerini taşıyan gemiler var.
1943 yılında dünyaya gelen, futbol dünyasının “Gode Cengiz” olarak tanıdığı Cengiz Kocatoros, Karşıyaka Spor Kulübü’nde uzun yıllar futbol oynadı. Futbola başladığı ilk günden itibaren alkışlanan oyununun yanı sıra kişiliği ile de öne çıkan Gode Cengiz, milli formayı taşımanın onurunu da yaşadı. Büyük futbolcu, 23 Haziran 1985 günü geçirdiği beyin kanaması sonucu hayata çok genç yaşta veda etti.

Kaynak: http://gazetedokuzeylul.com/

YORUMLAR

Ad

false
ltr
item
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası: Gode Cengiz Körfez’le Buluştu
Gode Cengiz Körfez’le Buluştu
http://2.bp.blogspot.com/-5PkR6iOGQDQ/Vjy_n89zd1I/AAAAAAAAAZQ/Iw64XhLEwqU/s1600/korfez.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-5PkR6iOGQDQ/Vjy_n89zd1I/AAAAAAAAAZQ/Iw64XhLEwqU/s72-c/korfez.jpg
izmirmag | izmir etkinlikleri, konserler, tiyatrolar, festivaller ve dahası
http://www.izmirmag.net/2015/11/gode-cengiz-korfezle-bulustu.html
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/
http://www.izmirmag.net/2015/11/gode-cengiz-korfezle-bulustu.html
true
152627421149418996
UTF-8